Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Droga Romo” Romy Ligockiej to lektura omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  w dniu 24 czerwca 2015 r. Jest to autobiograficzna książka Romy Ligockiej (kontynuacja „Dobrego dziecka”).

 Kraków, lata 50. XX wieku. Roma ma 18 lat i samodzielnie wchodzi w dorosłe życie. Pozostawiona przez matkę, bez kontaktu z doświadczoną osobą, która mogłaby w trudnych życiowych sytuacjach służyć radą i pomocą, młoda dziewczyna wpada we wszelkie pułapki swojego wieku. Środowisko artystów, w którym zaczyna się obracać, fascynuje Romę, ale i przynosi wiele niebezpieczeństw. Alkohol, anoreksja, niechciana ciąża. Sytuację dodatkowo komplikuje powrót matki z emigracji. Roma, nauczona już samodzielności, na nowo musi się oswoić i zaakceptować jej obecność.

czytaj więcej »

24.06.2015 r. godz. 16.00 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Wokół książki Romy Ligockiej "Droga Romo" będzie toczyć się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie DKK. Miłośników dobrej literatury zapraszamy do biblioteki.

 

 

czytaj więcej »

Pretekstem do spotkania DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie, 29 kwietnia 2015 r. była twórczość Magdaleny Kordel. Magdalena Kordel jest autorką wzruszających, pełnych humoru i magii powieści takich jak: "Uroczysko", „Sezon na cuda”, "Okno  z widokiem", "Wino z Malwiną" , „48 tygodni” oraz serii malownicze : "Wymarzony dom",  „Wymarzony czas”, „Tajemnica bzów”.  Nie chcemy zdradzać fabuły, zachęcamy jednak bardzo do lektury. Tym bardziej, że Pani Magdalena będzie gościem naszej Biblioteki 13 maja 2015 r.  godz.1700. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej »

Walcząca Warszawa na marcowym spotkaniu DKK

„Zwycięstwo będzie twoją nagrodą, zdrada karana jest śmiercią." Cytat ten pochodzi z omawianej, w dniu 26  marca 2015 roku na spotkaniu DKK, książki autorstwa Anny Herbich „Dziewczyny z Powstania".  W roku 2014 ukazało się szereg publikacji dotyczących tego zrywu narodowego. Niektóre z książek starały się odpowiedzieć na pytanie czy powstanie miało sens. Dziewczyny z Powstania to książka inna od wszystkich, opowiada bowiem o warszawskich kobietach w czasie Powstania Warszawskiego, pokazuje nam jedenaście wstrząsających historii ludzkiego – kobiecego losu czasu wojny i walki o niepodległą Warszawę.

czytaj więcej »

25 marca 2015 r.

Podczas lutowego  spotkania tuczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki przedmiotem dyskusji czytelników była „Wiosna po wiedeńsku” Katarzyny Targosz.               

"Wiosna po wiedeńsku" to przede wszystkim powieść obyczajowa, dopiero później kryminał, i to z przymrużeniem oka.  Główną bohaterką jest Katarina – polska projektantka mody mieszkająca w Wiedniu. Ma nietuzinkowych przyjaciół, jest wśród nich Wujo – malarz, który prawie nigdy nie sprząta i je bez przerwy jaja, jest Wiktor vel Wiktoria, nieustannie na diecie, choć zajada ze smakiem ananasy, manifestującym/cą na każdym kroku swoją "kobiecość". A także rozchwiana emocjonalnie przyjaciółka Kate – Karol,  Yvonne o sylwetce podobnej do siedzącego psa, tajemniczy Facet w Kapeluszu…

czytaj więcej »