Drodzy Czytelnicy!

Od poniedziałku 30 listopada  do 27 grudnia 2020 r. Biblioteka wznawia działalność.

Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 listopada do dnia 27 grudnia 2020 roku prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu

czytaj więcej »

|| SONDA ||

Biblioteka Publiczna w Tucznie  zamierza ubiegać się o otrzymanie środków z Biblioteki Narodowej na zakup dostępu  do cyfrowej wypożyczalni Legimi.

Czy wśród naszych czytelników i czytelniczek są osoby zainteresowane wypożyczaniem książek elektronicznych za pośrednictwem Legimi?

Napiszcie w komentarzach, czy chcielibyście czytać książki w wersji elektronicznej (na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku).

Dajcie nam znać, czy jest na to zapotrzebowanie.

Wypożyczanie e-booków byłoby oczywiście bezpłatne, na podstawie specjalnego kodu.

Bardzo zależy nam na waszej opinii!

czytaj więcej »

Praca BPMiG w Tucznie w okresie pandemii od 07.11.2020 r.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, czasowe zamknięcie instytucji kultury, muzeów, domów kultury i bibliotek  oznacza, że nie będą mogły być w nich organizowane wydarzenia z udziałem publiczności oraz realizowane czynności związane

czytaj więcej »

Narodowe Święto Niepodległości. Uważasz się za patriotę? Sprawdź się!

W naszym quizie sprawdzisz jak dobrze znasz historyczne wydarzenia, które doprowadziły Polskę do Niepodległości.

Quiz

czytaj więcej »