Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Zaproszenie na wrześniowe spotkanie DKK dla Dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie 26 września br. od godz. 16.00. Będziemy rozmawiać o książce "Dusza na skalpelu" Krystyny Nepomuckiej.

 

Otwarty charakter DKK oznacza, że każdy może wziąć udział w dyskusji, stająć się stałym lub okazjonalnym uczestnikiem DKK dla Dorosłych. Zapraszamy na miłe spotkanie przy kawie/ herbacie również Panią i Pana.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla dorosłych

Eric-Emmanuel Schmitt, "Oskar i pani Róża" oraz film „Chata”.
Wakacyjne spotkanie członków DKK odbyło się 28 sierpnia 2019 r. Dyskusja dotyczyła  książki Erica- Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”.
Mały chłopiec na oddziale onkologii i starsza pani, która pomaga mu przetrwać trudne dni. Dzięki radom cioci Róży przechodzi przyspieszony kurs dorastania i jak roślina z Sahary przeżywa całe życie w krótszym czasie.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla dorosłych

Na upalne, czerwcowe spotkanie Klubu zostały wybrane książki „Tak Cię kocham” Aleksandry Utrackiej-Skoczeń oraz „Chata nad jeziorem” Romy Fiszer.

„Chata nad jeziorem” opowiada pełną niespodziewanych zwrotów historię, z której wynika, że szczera przyjaźń jest najlepszą drogą ku miłości. Vanessa jest trzydziestoletnią malarką, w jej życiu uczuciowym następuje niespodziewany kryzys. Rezygnuje ze związku i ślubu z mężczyzną, z którym była od czasów szkoły średniej. Pokłócona z rodzicami, załamana, zamyka się na trzy miesiące w swojej pustelni, małym gdyńskim mieszkanku.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla dorosłych

 

 

29 maja odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Pojawili się gorąco przyjęci, nowi członkowie. Zasadniczą część spotkania stanowiła oczywiście dyskusja- bardzo ożywiona i skłaniająca do refleksji na temat ulubionych książek.
Następne spotkanie DKK-u 26 czerwca o godz. 16.00 a tematem

czytaj więcej »

Międzynarodowy dzień poezji w DKK

 

 

Klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki 27 marca rozmawiali o poezji.

Spotkanie wypełniły warsztaty z pisania wierszy. Owocem zajęć jest wiersz pt. „Wiosna”.

czytaj więcej »