Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Zaproszenie na wrześniowe spotkanie DKK dla Dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie 26 września br. od godz. 16.00. Będziemy rozmawiać o książce "Dusza na skalpelu" Krystyny Nepomuckiej.

 

Otwarty charakter DKK oznacza, że każdy może wziąć udział w dyskusji, stająć się stałym lub okazjonalnym uczestnikiem DKK dla Dorosłych. Zapraszamy na miłe spotkanie przy kawie/ herbacie również Panią i Pana.

czytaj więcej »

Powieść Joanny Jax na spotkaniu DKK wTucznie

Dnia 30 września 2020 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Tucznie , na którym omawiano powieść Joanny Jax  pt „Białe róże z Petersburga”. To romans historyczny, który ma w tle wielką historię – schyłek carskiej Rosji. Opowiada ona o miłości młodego arystokraty Aleksandra i Leny, młodej dziewczyny z biednej rodziny.

czytaj więcej »

DKK dla młodzieży

Młodzieżowe DKK – spotkanie organizacyjne

25 września godz.13.00 w bibliotece odbędzie się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Na spotkaniu omówione zostaną zasady uczestnictwa, plan działalności, a także preferencje czytelnicze członkiń. Zapraszamy !

czytaj więcej »

Wycieczka członków Dyskusyjnego Klubu Książki

 

26 czerwca 2020 r. odbyła się wycieczka członków Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w  Bibliotece Publicznej w Tucznie  do Biblioteki w Kaliszu Pom. Przewodniczką po bibliotece w Kaliszu była kierownik  biblioteki Urszula Miłoszewska

czytaj więcej »