Dołącz do ludzi zainspirowanych, kreatywnych

W 2012 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie zgłosiła projekt „ biblioteka@tuczno.pl - biblioteką bez barier” do konkursu grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Na Konkurs wpłynęło 418 wniosków, z których Komisja Grantowa wybrała 207 projektów w najwyższym stopniu spełniającym kryteria merytoryczne Konkursu. Cieszymy się bardzo, że nasz projekt uzyskał uznanie w oczach komisji, przyznając nam dofinansowanie w wysokości 5.000,- zł.

czytaj więcej »

Noc duchów i straszydeł za nami !!!

Z piątku na sobotę (9-10 listopada 2012 r.) w godzinach 20.00-8.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Tuczno odbyła się "Noc Halloween". W zabawia wzięło 19 osób w wieku od 13 do 16 lat. Imprezę poprowadzili bibliotekarka Ewa Matusik oraz Leszek Nowak.

Wieczór rozpoczął się czytaniem opowieści pełnych grozy. Niesamowite historie opowiadane przez młodzież nastroiły wszystkich do halloweenowego klimatu. Nie zabrakło też wielu konkursów i zabaw m in. konkurs rysunkowy na balonach "Upiorna maska", konkurs na lampion z dyni, wspólne wykonywanie pajęczyn z materiałowych worków, zabawa w mumię polegająca na owinięciu wytypowanej osoby papierem toaletowym w jak najszybszym czasie itp. Około 2230 zasiedliśmy do przygotowywanej wspólnie kolacji. Były napoje, parówki i ciepłe tosty.

czytaj więcej »