Zasady funkcjonowania Biblioteki w czasie pandemii

Zasady funkcjonowania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie w czasie pandemii.

1. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach:

poniedziałek, środa, piątek   - 10.00 – 18.00

wtorek, czwartek                   -   8.00 – 16.00

sobota                                    -    8.00 – 13.00

1. W Bibliotece może  przebywać   jednocześnie 2 osoby. Na terenie biblioteki obowiązuje zachowanie dystansu pomiędzy osobami co najmniej 2 metrów.
  2.   Czytelnicy przychodząc do biblioteki mają obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą masek ochronnych oraz dezynfekcji rąk w wyznaczonym miejscu przy wejściu do Biblioteki.
  3. Zwrócone zbiory poddawane są 5 - dniowej kwarantannie i wyłączone  z udostępniania.
  4. Dostęp do katalogu możliwy jest na wyznaczonym stanowisku komputerowym . Ze stanowiska należy korzystać w rękawiczkach jednorazowych.
  5. Zalecamy  składanie zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznie - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila (bibliotekatuczno@interia.pl) oraz telefonicznie (672593101). Usprawni to obsługę  (będzie szybciej i bezpieczniej).