Powieść Joanny Jax na spotkaniu DKK w Tucznie

Dnia 30 września 2020 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Tucznie , na którym omawiano powieść Joanny Jax pt „Białe róże z Petersburga”.

To romans historyczny, który ma w tle wielką historię – schyłek carskiej Rosji. Opowiada ona o miłości młodego arystokraty Aleksandra i Leny, młodej dziewczyny z biednej rodziny.

Lena i Aleksander – to dwa różne światy. Lenapochodzi z rodziny, gdzie ojciec był alkoholikiem. Sytuacja zmusiła ją do ucieczki z domu i tułania się po niebezpiecznych, zaniedbanych zakątkach Petersburga. Aleksander to osoba z bogatej arystokratycznej rodziny, służy w wojsku, robiąc karierę. Rewolucja Październikowa splata i zmienia ich losy. W tych okolicznościach dobro i zło zamieniają się miejscami. Człowiek i wartości fundamentalne wystawione są na wielką próbę. Pozostaje wiara w miłość, że ona zwycięży i pokona zło. Jest też ten trzeci - rywal Aleksandra, buntownik i rewolucjonista – Iwan walczący o względy Leny. Mimo że wielki brutal, to jednocześnie bardzo opiekujący się Leną i jej młodszym bratem.

Pani Joanna Jax będzie gościem naszej Biblioteki 13.10.2020 r.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie!!!