Archiwalna Strona Biblioteka Tuczno - Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Spotkanie autorskie z Joanną Jax, które odbyło się 13 października 2020 r. w Zamku w Tucznie, długo zostanie w naszej pamięci. Nie jest to tylko kwestia wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią ale niezwykłych zdolności naszego gościa- Joanny Jax, która fantastycznie odczarowuje historię, ubiera ją w autentyczne  wydarzenia  i oprawia  w ludzkie emocje. Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości, pasjach, o tym jak

łączy pisarstwo z pracą zawodową i życiem osobistym, a także o swoich planach pisarskich. Było to wspaniała uczta dla miłośników jej literatury, ale też niepowtarzalna lekcja historii, doprawiona humorem i kobiecym pazurem.  Pani Joanna to ciepła i otwarta osoba, z dystansem do siebie, dlatego udało się jej nawiązać świetny kontakt ze słuchaczami. W spotkaniu udział wzięły klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy naszej biblioteki. Po spotkaniu osoby zainteresowane mogły kupić książki z autografem pisarki. Spotkanie zorganizowane  przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Tucznie  zostało sfinansowane w ramach DKK przez Instytut Książki.  Dziękujemy wszystkim Czytelniczkom, które przyszły na spotkanie  i żywo w nim uczestniczyły, mimo obowiązkowych maseczek.  Dziękujemy p.  Michałowi Pfeif, -  Dyrektorowi Zamku za miłe i ciepłe przyjęcie oraz pomoc przy organizacji spotkania.