Archiwalna Strona Biblioteka Tuczno - Spotkanie DKK dla dorosłych

Spotkanie DKK dla dorosłych

Eric-Emmanuel Schmitt, "Oskar i pani Róża" oraz film „Chata”.
Wakacyjne spotkanie członków DKK odbyło się 28 sierpnia 2019 r. Dyskusja dotyczyła  książki Erica- Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”.
Mały chłopiec na oddziale onkologii i starsza pani, która pomaga mu przetrwać trudne dni. Dzięki radom cioci Róży przechodzi przyspieszony kurs dorastania i jak roślina z Sahary przeżywa całe życie w krótszym czasie.
O tym, w skrócie, jest ta mała książeczka, napisana w formie listów dziecka do Boga. Pełna bezkompromisowych stwierdzeń, trudnych pytań o najważniejsze sprawy.
Klubowicze  mieli okazję obejrzeć  film „Chata” nakręcony na podstawie niedawno omawianej przez nich powieści  Williama Paula Younga pod tym samym tytułem. Klubowicze żywo dyskutowali – czy lepsza jest powieść, czy raczej lepiej obejrzeć film? W rezultacie wszyscy zgodziliśmy się, że najpierw warto przeczytać książkę, a później obejrzeć jej wersję filmową. Zarówno powieść jak i film spodobały się Klubowiczom.
Wszystkich, którzy interesują się literaturą i chcą o niej rozmawiać zapraszamy na kolejne spotkanie z książką Sławomira Kopera „Stracone pokolenie PRL”, które odbędzie się 25.09. 2019r.  r. o godz. 16:00.