Czytelnicze wyprawki dla dzieci już czekają w Bibliotece.

„Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do tuczyńskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Biblioteka  Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie realizuje ogólnopolski projekt czytelniczy Instytutu Książki pn.: „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Informacja o projekcie:

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym
wraz z rodzicami.

Na start dzieci otrzymają w prezencie wyprawki czytelnicze, na które składają się:

• „Pierwsze czytanki dla…”,
  • Poradnik dla rodziców „ Książką połączeni czyli przedszkolak idzie do biblioteki”
  • Karta Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek .

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Podczas kolejnych wizyt w Bibliotece, zakończonych wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę biblioteczną do Karty. Po uzyskaniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest Biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W każdej wyprawce znajduje się broszura informacyjna dla rodziców/ prawnych opiekunów – „Książką połączeni..” praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

Więcej informacji na stronie: www.wielki-czlowiek.pl