Wigilijne spotkanie seniorów

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się długo i starannie. Są to dni, kiedy poświęcamy więcej czasu   i ciepła swojej rodzinie, bliskim i nieznajomym.

Kierując się tymi powodami  w gminie Tuczno zorganizowano  po raz  kolejny spotkanie wigilijne dla seniorów. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tucznie 19 grudnia 2019 r.

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie oraz Gminnego Ośrodka Kultury  przybyli seniorzy - mieszkańcy Gminy Tuczno. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Zastępcy Burmistrza – Pana Janusza Bartczaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Pana Zbigniewa Kurkiewicza, radnej Rady Miejskiej w Tucznie – Pani Bożeny Mielewskiej. W uroczystości udział wzięli ksiądz Stanisław Szczepanek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuczno – Pan Marcin Majchrzak, Dyrektor Publicznego Przedszkola – Pani Marzena Domańska, Przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów - Pani Lucyna Kowalska, siostra zakonna Berenika.

Zebrani obejrzeli montaż poetycko – muzyczny wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Tucznie przygotowanych pod kierunkiem  p. Elżbiety Witkowskiej oraz p. Danuty Kityńskiej.

Pięknie wykonane kolędy przez Chór  pod opieką Heleny Kłosińskiej były wspaniałym akcentem Wigilii.

Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewanie kolęd. Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożył seniorom Zastępca Burmistrza p. Janusz Bartczak oraz ksiądz Stanisław Szczepanek. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach podzielono się opłatkiem. Były to chwile pełne magii, uroku             i radości.