12 kwietnia w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty mydlane. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie stworzyć zdrowe glicerynowe mydełka, o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Dzieci i dorośli uczestnicy warsztatów z pasją zabrali się za produkcję tworząc niepowtarzalne dzieła.

Najpierw do rozpuszczonej bazy glicerynowej dodawali składniki, takie jak zapach oraz kolor. Od prowadzącej warsztaty p. Marzeny Domańskiej dowiedzieli się ,że można nauczyć się tworzyć kompozycje zapachowe wedle własnego uznania. Potem mieszali barwniki, które dały im kolor mydełka. Końcowym etapem było wylanie przygotowanej gliceryny do foremki oraz przyozdobienie jej.

Każdy uczestnik stworzył własną niepowtarzalną kompozycję. Wszyscy świetnie się bawili. Przyjemny zapach mydełka roznosił się po całej Bibliotece. Dziękujemy p. Marzenie Domańskiej za przeprowadzenie warsztatów.