Droga Romo” Romy Ligockiej to lektura omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  w dniu 24 czerwca 2015 r. Jest to autobiograficzna książka Romy Ligockiej (kontynuacja „Dobrego dziecka”).

 Kraków, lata 50. XX wieku. Roma ma 18 lat i samodzielnie wchodzi w dorosłe życie. Pozostawiona przez matkę, bez kontaktu z doświadczoną osobą, która mogłaby w trudnych życiowych sytuacjach służyć radą i pomocą, młoda dziewczyna wpada we wszelkie pułapki swojego wieku. Środowisko artystów, w którym zaczyna się obracać, fascynuje Romę, ale i przynosi wiele niebezpieczeństw. Alkohol, anoreksja, niechciana ciąża. Sytuację dodatkowo komplikuje powrót matki z emigracji. Roma, nauczona już samodzielności, na nowo musi się oswoić i zaakceptować jej obecność.

 "Chciałam opowiedzieć o ‘wibrowaniu kobiecości’, które zaczyna się w nas, w duszy, w ciele, w umyśle, kiedy mamy 16-18 lat - i potem nie opuszcza nas już przez całe życie. Ale ta książka mówi też o alkoholizmie, aborcji i uzależnieniu od mężczyzny" - podkreśla pisarka.

Następne spotkanie odbędzie się już po wakacjach , a gościem spotkania będzie pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska . Zapraszamy!