25 marca 2015 r.

Podczas lutowego  spotkania tuczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki przedmiotem dyskusji czytelników była „Wiosna po wiedeńsku” Katarzyny Targosz.               

"Wiosna po wiedeńsku" to przede wszystkim powieść obyczajowa, dopiero później kryminał, i to z przymrużeniem oka.  Główną bohaterką jest Katarina – polska projektantka mody mieszkająca w Wiedniu. Ma nietuzinkowych przyjaciół, jest wśród nich Wujo – malarz, który prawie nigdy nie sprząta i je bez przerwy jaja, jest Wiktor vel Wiktoria, nieustannie na diecie, choć zajada ze smakiem ananasy, manifestującym/cą na każdym kroku swoją "kobiecość". A także rozchwiana emocjonalnie przyjaciółka Kate – Karol,  Yvonne o sylwetce podobnej do siedzącego psa, tajemniczy Facet w Kapeluszu…

Akcja powieści osadzona jest w czasach nam współczesnych, dzieje się w Wiedniu, w którym  żadna z czytelniczek nigdy nie była, jednak za sprawą niezwykle barwnych opisów autorki ma możliwość poznać uroki tego miasta, poczuć jego klimat. Zdaniem czytelniczek największym atutem tej książki są bohaterowie. Barwni, wymykający się poza schematy, czasem nieco przerysowani, ale kochani!

Czytelnicy mają nadzieję, że autorka napisze  kontynuację losów Katariny, gdyż czują lekki niedosyt z powodu otwartego zakończenia. Zachęcam do poznania "Wiosny po wiedeńsku".

Kolejne spotkanie DKK już 26 marca o godz. 16.00. Klubowicze będą dyskutować na temat książki „Dziewczyny z powstania”  Anny Herbich.