Noc duchów i straszydeł za nami !!!

Z piątku na sobotę (9-10 listopada 2012 r.) w godzinach 20.00-8.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Tuczno odbyła się "Noc Halloween". W zabawia wzięło 19 osób w wieku od 13 do 16 lat. Imprezę poprowadzili bibliotekarka Ewa Matusik oraz Leszek Nowak.

Wieczór rozpoczął się czytaniem opowieści pełnych grozy. Niesamowite historie opowiadane przez młodzież nastroiły wszystkich do halloweenowego klimatu. Nie zabrakło też wielu konkursów i zabaw m in. konkurs rysunkowy na balonach "Upiorna maska", konkurs na lampion z dyni, wspólne wykonywanie pajęczyn z materiałowych worków, zabawa w mumię polegająca na owinięciu wytypowanej osoby papierem toaletowym w jak najszybszym czasie itp. Około 2230 zasiedliśmy do przygotowywanej wspólnie kolacji. Były napoje, parówki i ciepłe tosty.

Po posiłku przyszedł czas na główny punkt imprezy. Przechadzka po nieoświetlonych ulicach miasta - w celu poszukiwania ducha Kacpra - przy użyciu tylko niewielkich latarek wywołała dreszczyk emocji i mały strach. Po powrocie zaczął się seans filmowy zapoczątkowany filmem "Egzorcyzmy Emily Rose". W trakcie projekcji filmów dzieci ułożyły się na karimatach i materacach w swoich cieplutkich śpiworach. Niektórzy z uczestników po długim i pełnym wrażeń wieczorze zasnęli w trakcie oglądania, najwytrwalsi przetrwali do 6 rano.

Noc w bibliotece jest dla młodzieży kolejną okazją do fantastycznej zabawy! Wszystkich chętnych na kolejną NOC W BIBLIOTECE zapraszamy wiosną.

Serdeczne podziękowania dla Jolanty Zmudzińskiej oraz Elżbiety Lewandowskiej za pomoc w organizacji i prowadzeniu imprezy.