Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Następne spotkanie !!!

Najbliższe spotkanie DKK będzie okazją do dyskusji o książce Carlosa Ruiz Zafon „Cień wiatru”.

Spotkanie odbędzie się 26.03.2014 r. o godz. 17:00.

Zapraszamy!

czytaj więcej »

Relacja z kolejnego spotkania DKK

19 lutego 2014 r.  o godzinie 1700 odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie tuczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przyszło 6 osób.

czytaj więcej »

Relacje z pierwszego spotkania DKK

Dnia 27 listopada 2013 r. zainaugurowano działalność Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie. Na pierwsze spotkanie szłam z wielką tremą. Moje obawy okazały się nieuzasadnione. Już po pierwszych słowach wstępu dotyczącego działania Klubu, panie wystąpiły z propozycją wygospodarowania czasu na dyskusje nieco odbiegające od omawianej w danym momencie lektury. Domagały się rozmów również o innych książkach, które czytają, na co chętnie przystałam.

czytaj więcej »

Pierwsze spodkanie tuczyńskiego DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Jeżeli poczułaś ... poczułeś … potrzebę podzielenia się z innymi swoimi wrażeniami po przeczytaniu ostatniego bestselleru, to Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie ma dla CIEBIE propozycję – zapraszamy na pierwsze spotkanie  tuczyńskiego DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI.

Odbędzie się ono 27 listopada o godz. 1700. Będzie miało charakter organizacyjny i zapoznawczy. Ustalimy na nim wspólnie sposób doboru lektur oraz częstotliwość spotkań.


Zapraszamy mieszkańców naszego miasta, ich przyjaciół i znajomych

na fascynujące podróże literackie!!!

czytaj więcej »