Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

III Ogólnopolska Dyskusja Literacka – „Tajne Państwo” Jana Karskiego

Z okazji obchodów stulecia urodzin Jana Karskiego, DKK działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie wziął udział w Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej. Jako jeden z 50 klubów z całej Polski, zaczęliśmy dyskusję 12-stego czerwca, punktualnie o osiemnastej. Poruszająca historia Karskiego i tragicznych wydarzeń związanych z II wojną światową wciągnęła dyskutantów tak bardzo, że spotkanie trwało prawie do dwudziestej drugiej…

czytaj więcej »

Majowe spotkanie DKK

28.05.2014r. DKK dyskutował o książce „Zamek z piasku”. Posiedzenie zaczęło się jednak od prezentacji na temat spotkania autorskiego z Katarzyną Enerlich. Po wspomnieniach przyszedł czas na rozmowę o powieści Magdaleny Witkiewicz. Jak zwykle, tematów do poruszenia było na tyle dużo, że posiedzenie DKK trwało aż do dwudziestej. Na całe szczęście, można się było wzmocnić kawą, herbatą i ciastem.

czytaj więcej »

Zafón i "Cień wiatru" tematem spotkania DKK

Hiszpania w okresie rządów generała Franco, tragiczne losy ludzi znikających w więzieniach i Cmentarz Zapomnianych Książek to motywy pojawiające się w  powieściach Carlosa Ruiza Zafóna: "Cień wiatru", "Gra anioła", "Więzień nieba".

Pierwsza z nich - "Cień wiatru" - była tematem środowej dyskusji członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece w Tucznie.

czytaj więcej »

Następne spotkanie !!!

Najbliższe spotkanie DKK będzie okazją do dyskusji o książce Carlosa Ruiz Zafon „Cień wiatru”.

Spotkanie odbędzie się 26.03.2014 r. o godz. 17:00.

Zapraszamy!

czytaj więcej »

Relacja z kolejnego spotkania DKK

19 lutego 2014 r.  o godzinie 1700 odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie tuczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie przyszło 6 osób.

czytaj więcej »