Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia: od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI:

-  stanowią grupy czytelnicze, działające przy bibliotekach

- klubowicze spotykają się raz w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej

- to ciekawa wymiana poglądów  na temat literatury

- DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

 Do DKK można dołączyć w każdej chwili, bo rozmowa stanowi przedłużenie przyjemności lektury!      

Miejsce spotkań: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie, ul. Wolności 14
Koordynator: Małgorzata Karasek

Spotkanie DKK dla dorosłych

Witajcie po wakacjach! Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych wznawia spotkania po wakacyjnej przerwie. Na wrześniowym spotkaniu omawialiśmy wiersze z tomiku poezji „Stacje” Arkadiusza Kremza. Tomik ten został przez autora przekazany w darze bibliotece. Arkadiusz Kremza urodzony w Mikołowie, obecnie mieszkający w Tucznie, jest autorem tomów wierszy: Bloki, Hocki-klocki, Brania, Pukanie ziemi, Wiersze z wody i żelaza, Sterownia oraz poematu Ludzie wewnętrzni. Laureat Nagrody Otoczka za tom Wiersze z wody i żelaza.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla młodzieży

 

 

W piątek 15 czerwca 2018 r. odbyło się ostatnie przedwakacyjne  spotkanie Dyskusyjnego
Klubu Książki dla młodzieży.Tematem dyskusji była książka"Niezbędnik obserwatorów
gwiazd"Matthewa Quicka. Witajcie w Bellmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka
mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley.

czytaj więcej »

spotkanie DKK dla dorosłych

25 kwietnia 2018 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się w Bibliotece, aby porozmawiać o twórczości Magdy Omilianowicz.

Magda Omilianowicz jest dziennikarką, autorką reportaży   i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej teksty ukazały się m.in.   w „Głosie Koszalińskim”,„Gazecie Wyborczej”, „Polityce”,„Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus”         i holenderskim „Reve”.

czytaj więcej »

15 marca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tematem spotkania była książka Beaty Andrzejczuk „Pamiętnik nastolatki”. Pamiętniki pokazują najczęściej prawdziwe sytuacje życiowe, z których możemy wyciągnąć wnioski. „Pamiętnik nastolatki” to lektura wysoko oceniana przez rodziców. Autorka potrafi dotrzeć do młodych nie epatując złem, lecz promując dobre wartości.

czytaj więcej »

Spotkanie DKK dla młodzieży

W dniu 23 luty 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży działającego przy Bibliotece. Tym razem nasze klubowiczki dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki „Niechciana” Barbary Kosmowskiej . To bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Porusza problem ciąży w młodym wieku. Autorka ukazuje prawdziwe odczucia dziewczyn, które właśnie mają taki problem.

czytaj więcej »