Drodzy Czytelnicy! W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie otrzymała dofinansowanie w wysokości 4910.00 zł na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

czytaj więcej »

Kolejna dotacja - 2940,00 !

     

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie  otrzymała dofinansowanie  w wysokości 2 940.00 zł na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów). Całkowita wartość projektu wyniosła 3940,00 zł.

Biblioteka podpisała porozumienie o współpracy partnerskiej z Zespołem Szkół im. Wedlów –Tuczyńskich.  Celem priorytetu jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkól podstawowych i gimnazjów.

W miesiącu wrzesień zostało zakupionych 169 pozycji.   lista książek

czytaj więcej »

4400 zł na książki !!!

        

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie po raz kolejny wzięła udział w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. W tym roku kwota dotacji wyniesie 4440 zł. Pozwoli to wzbogacić księgozbiór o dziesiątki nowych pozycji.

Dziękujemy i miłego czytania!

czytaj więcej »

Dotacja dla Biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie otrzymała dotację w wysokości 5170,00 zł na zakup nowości wydawniczych.

Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzony jest przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej »

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy  w Tucznie udostępniła swoim czytelnikom trzy nowe komputery, które umożliwiły korzystanie z bezpłatnego Internetu. A dodatkowy jeden komputer zapewni bibliotekarzom elektroniczne opracowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. A wszystko to za sprawą dofinansowania ze środków Instytutu Książki, który w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ogłosił w ubiegłym roku program przebiegający pod hasłem "raszewski. Komputery dla bibliotek".

czytaj więcej »