Wystawa poświęcona jest twórcom Ustawy Rządowej z 1791 roku, która w zasadniczy sposób wpłynęła na kształt naszej świadomości narodowej.

czytaj więcej »

11 listopada dzień ważny dla każdego Polaka. Święto Niepodległości przypomina  wszystkie te wydarzenia i wszystkie osoby, dzięki którym my dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

 

czytaj więcej »

Bo świat jest ciekawy czyli "Podróżujemy po Polsce, Europie i Świecie"

Wystawą chcemy przypomnieć najciekawsze miejsca w Polsce nie tylko z informacjami, jakie można znaleźć wszędzie, ale pokazać miejsca nieodkryte, zapomniane, nieznane, lub też te popularne pokazać z innej strony.

Wystawa poświęcona jest książkom, zarówno tym podróżniczym jak i reportażowym, dotyczącym krajów dalekich, przedstawiającą ich kulturę, obyczaje, humor i klimat.

Wśród książek podróżniczych znajdziemy autorów polskich (Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Jacek Pałkiewicz, Martyna Wojciechowska, Tony Halik, Elżbieta Dzikowska...) jak i zagranicznych (Corinne Hofmann...)

czytaj więcej »

ROK 2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA

Rok 2013 poświęcony jest poecie: Julianowi Tuwimowi, w tym roku przypada 60 rocznica śmierci poety ( zmarł 27 grudnia 1953 r.) oraz 100 rocznica jego debiutu.

Rocznice te stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń, ucząc zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX w. propozycji uprawiania słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora Kwiatów Polskich stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie w ramach działalności kulturalno-oświatowej i edukacyjnej aktywnie włączyła się w obchody rocznicowe.

W dniach od 8 do 15 maja można było obejrzeć u nas wystawę prezentującą życie i twórczości Juliana Tuwima.

czytaj więcej »