Trwają zajęcia komputerowe dla seniorów

Z pewnością komputer i Internet
nie jest tylko dla ludzi młodych
- Seniorzy także pragną się rozwijać i korzystać
z dobrodziejstw cywilizacyjnych.

 

W związku z przystąpieniem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Tucznie do projektu "biblioteka@tuczno.pl - biblioteką bez barier" w ramach Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka" został zorganizowany kurs komputerowy dla osób starszych "Senior 50+".

Na spotkanie organizacyjne, które odbyło się 20 lutego b.r. zgłosiło się 20 osób. Kursantów podzielono na siedem grup po trzy osoby, w tym jedna grupa dwu osobowa. Zajęcia odbywają się od 26 lutego 2013 r. i potrwają do końca kwietnia.

Bibliotekarz oraz informatyk prowadzący zajęcia na pewno pomogą Seniorom odnaleźć się w tym zinformatyzowanym świecie, co sprawi, że nie będą czuć się wyobcowani. Specjalnie przygotowany program przewiduje naukę obsługi komputera od podstaw. Celem kursu jest to, aby osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z komputerem po takim szkoleniu potrafiły sprawnie się nim posługiwać. Uczestnicy zajęć zapoznają się z działaniem programów do edycji tekstu, obsługą poczty elektronicznej, portali społecznościowych i Internetu.

czytaj więcej »

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tucznie  udostępni swoim czytelnikom trzy nowe komputery, które umożliwią korzystanie z bezpłatnego Internetu. A dodatkowy jeden komputer zapewni bibliotekarzom elektroniczne opracowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. A wszystko to za sprawą dofinansowania ze środków Instytutu Książki, który w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ogłosił w tym roku program przebiegający pod hasłem "Kraszewski. Komputery dla bibliotek".

czytaj więcej »